Статті про конкурс "Василя Купала"

«ВАСИЛЯ КУПАЛА»  - КОНКУРС ГУМОРУ ВІДБУВСЯ

 

У Семенівні на сцені будинку культури відзвучав, відлунав, відгеготів «Ярмарок» Остапа Вишні у виконанні Анатолія Паламаренка. Це був останній зоряний номер гумористичного концерту, що відбувся на завершення широкомасштабного конкурсу українських гумористичних мініатюр.  Глядачі аплодували стоячи майстру народного слова і це у дійсності було неперевершеним ще ніким у світі – так театрально, панорамно, смішно  і  дотепно володіти українським словом. Тут тепер можна сказати так: хто не бачив сонця своїми очима, той ніколи не відчує його світла і тепла, ніколи не буде нести вогняну творчість Божого світила. Така сама участь чекає і тих, хто не чув виступи переможців конкурсу та майстер клас Героя України Паламаренка.

Анатолій Несторович, лауреат премії ім..Шевченка, 6-го липня був головою конкурсної комісії, яка оцінювала виступи гумористів, що з’їхалися з різних куточків України.

У цьому році учасники конкурсу «Василя Купала», а їх було 21, оцінювалися за чотирибальною системою конкурсною комісією із 9-ти представників мистецького, громадського, творчого, літературного, музичного суспільства, котрих очолював А.Паламаренко. Тож рівень виступів цьогорічного конкурсу у плані майстерності перевершив очікування. 11 переможців отримали свої нагороди – срібні ґудзики та найпрестижніший золотий (3,05г.) Золото у цьому році поїхало за Карпати до Мукачева. Його завоював у запеклій сміхотворній боротьбі Іван Кешеля.

Серед учасників, тепер вже володарів нагород – ґудзиків, були гумористи із Одеської, Запорізької, Черкаської, Львівської та Закарпаття. Щиро вразила Миколаївщина – 4 гудзика, 2 із яких отримав Арбузинський район. І це не тому, що хтось із комісії мав якийсь умисел, а тому що виступи наших земляків були такого рівня майстерності, що сам Анатолій Несторович був вразливо здивований талантами нашого краю.

Від щирого серця вітаємо з перемогою Тетяну Дереновську з Агрономії та Олександра Кізіма з Воєводського. Їх виступи з незабутніми враженнями позитивного емоційного сміху, який, як всі знають, лікує навіть недуги, внесуться у скарбничку українського гумору 2013 року.

І щоб такій справі дано було здійснитися, наші небайдужі люди допомогли чим змогли. Тож дякуємо Олександра Остапенка, Олега Юрченка, Станіслава Лагно і всіх інших людей району, що не поскупилися у підтримці народженого на Арбузинщині конкурсу. Окрема подяка нашій владі – Євгенію Травянку, Віктору Захарченку за активне розуміння і щиру допомогу у створенні всеукраїнського дійства. А низький уклін від імені всіх учасників конкурсу та всіх членів конкурсної комісії даруємо Олександру Чебану – господарю цьогорічного гумористичного свята, який дійсно доводить свою знакову роль депутата обласної ради від Партії Регіонів.

Сільський голова Ірина Герасименко та директор Семенівського будинку культури Михайло Давиденко і всі семенчани, які гостинно приймали на своїй землі учасників цьогорічного гумористичного дійства, мають право гордитися – їх будуть пам’ятати за щирість і добрі традиції села Семенівни.

І не можна не сказати про акцію щирості від Арбузинської райдержадміністрації, яку представляв перший заступник голови Володимир Неграй. На конкурсі були вручені заохочувальні подарунки учасникам – дітям, а таких учасників виявилося шість. До того ж Артему Чижу, що приїхав до нас із Канева, напередодні, 5 липня виповнилося аж дев’ять років, то подарунок був дуже вчасний. Ґудзика завоювати Артем не зміг, проте поїхав не з пустими руками з нашої трудової і доброзичливої землі.

Результати конкурсу:

1. Володар  "Золотого гудзика" - Кешеля Іван Іванович, Закарпатська область, Мукачево.

2. Володарі "Срібного гудзика" (згідно зросту набраних балів):

- Матвєєв Микола Павлович, Миколаїв (26)

- Мілєвська Наталя Володимирівна, Миколаївська область, Новий Буг (26)

- Шолтис Володимир Степанович, Запоріжжя (27)

- Дереновська Тетяна Юріївна, Миколаївська область, Арбузинка (29)

- Гентош Іван Михайлович, Львів (29)

- Мельник Роман Володимирович, Черкаська область, Золотоноша (31)

- Анасійчук Ростислав Вадимович, Запорізька область, Новомиколаївка (32)

- Кізім Олександр Михайлович, Миколаївська область, Арбузинка (33)

- Пронь Сергій Петрович, Одеська область, Любашівка (34)

- Дейнега Таміла Михайлівна, Запорізька область, Оріхів (36)

 

Склад конкурсної комісії:

1.-Паламаренко Анатолій Несторович, український майстер художнього слова, Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії ім.Т.Г.Шевченка, голова конкурсної комісії «Василя Купала»;

2. -Чорногуз Ярослав Олегович - артист Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Г.Майбороди, член Ради Національної спілки кобзарів України;

3.-Кругов Валерій  Олександрович – художник-карикатурист, організатор фестивалю мистецтв "Гоголь-фентезі", конкурсу карикатури Євро-2012, Міжнародного конгресу фантастів "Загублений світ";

4. - Кузан Василь Васильович, член Національної спілки письменників України, поет, журналіст, фотограф;

5. -Мілєвська Тетяна Олександрівна - поет, керівник юнацького клубу "Мистецький вернісаж", журналіст Інтернет видання "Громада Миколаєва", "Київ.Інфо", вчитель-методист;

6. -Самойлов Михайло Павлович, - редактор регіональних газет та видань «Сей Час», адміністратор інтернет-конкурсу літературних гумористичних мініатюр, секретар конкурсної комісії «Василя Купала»;

7. -Фесюк Галина Петрівна, член правління Української асоціації письменників,  президент благодійної організації «Розточани»;

8. -Хітушко Оксана Сергіївна – інженер відділу науки та екологічної освіти Національного природного парку «Бузький Гард»;

9. - Герасименко Ірина Дем’янівна, Семенівській сільський голова.

 

 

 

Голова благодійної організації «Василя Купала»                   В.Юдов

«ВАСИЛЯ КУПАЛА» - СОНЯЧНИЙ ДРАЙВ 2013

 

В минулому році в Арбузинському районі був започаткований конкурс українських гумористичних мініатюр «Василя Купала» і визначався він статусом «щорічний». Це значить, що і цього року конкурс запрошує до себе учасників із різних регіонів України. Як ведеться підготовка і який стан справ, редакція запитала у організатора конкурсу В.М.Юдова.

 

По-перше, щодо значимості конкурсу «Василя Купала». В культурі існує поняття, як творчий продукт певного суспільства на певній території. Так от в 2013 році конкурс українських гумористичних мініатюр має значення продукту культури Бузьких степів і, протягом року від свого створення, не зупинялася робота по його ствердженню та удосконаленню. Це не якийсь окремий творчий доробок колективу, чи особи – це продукт суспільства аграрного регіону Північного Причорномор’я.

На даний час створена благодійна організація «Василя Купала», яка взяла на себе юридичні аспекти проведення конкурсу. В роботі по підготовці  беруть участь керівні органи Арбузинського району, підприємства, організації, юридичні та фізичні особи. «Не Боги горшки ліплять» - так звучить народна приказка. То ж і організація конкурсу проводиться із залученням багатьох верств населення. Ось тому і є цей конкурс творчим культурним продуктом нашого району.

Тепер щодо програми самого конкурсу. Положення про конкурс викладене на сайті http://vasilakupala.io.ua , тож про умови участі ознайомитися можна там. Цей захід у поточному році є спільним із Національним Природним Парком «Бузький Гард» і учасники конкурсу з регіонів України, а можливо і інших держав, будуть прибувати 5 липня у Мигію, де поселяться в гуртожитку тамтешнього коледжу. А вже 6 липня все дійство гостинно приймає у себе с.Семенівка та Семенівський будинок культури.  Всі місцеві учасники можуть добиратися у Семенівну безпосередньо 6 липня і з 10-ї години розпочнеться конкурсна програма.

Конкурсна комісія на даний час формується. Одне достеменно можна сказати, що конкурс відбудеться за будь-яких умов. Головний приз конкурсу «Золотий ґудзик» вже, як корабель на стапелях, будується у ювелірних майстернях. У минулому році конкурс пройшов під рекламним брендом  «Зелений драйв у Бузькому степу», у цьому році пропонується бренд «Сонячний драйв Південного Бугу». Не залишайтесь осторонь, час зорепадів чекає на вас.

 

На фестивалі Купала, але… Василя
12.07.2012

“Якщо і є рай на землі, то він знаходиться у нашому селі, Новогригорівці”, – так розповідали мені про свою маленьку батьківщину мешканці села Новогригорівки Арбузинського району Миколаївської області, де у неділю, 8 липня, вперше відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс авторів та виконавців гумористичних мініатюр “Василя Купала”, спрямований на розвиток та популяризацію української культури, традицій, обрядів, збереження історичної спадщини, поєднання в творчості традиційного та сучасного гумору, пошук та підтримку здібних, обдарованих особистостей, встановлення тісних творчих стосунків між аматорами та професійними митцями.

Зазвичай, ми думаємо, що проведення всеукраїнських конкурсів – це прерогатива великих міст, мовляв, там і умови є, і спонсорів доволі, і можливість “виплекати” таланти більша… А ось новогригорівці довели, що навіть у невеличкому селі можна провести фестиваль на хорошому рівні. Та ще й на природі, біля ставочка, на свіжому повітрі південного степу. Саме там зібралися любителі гумору, щоб посміятися на повні груди.

Народився фестиваль у серці організатора й засновника Василя Михайловича Юдова, директора сільського клубу, депутата районної ради, автора й виконавця гумористичних творів. Це знаєте, як у тому афоризмі: сила гумору людини – один із секретів її щастя. Василь Михайлович і сам неодноразово брав участь у конкурсах гумору, що проходили в різних регіонах країни, там знайшов друзів, перейняв досвід, подивився-пригледівся. А потім знайшлися однодумці, які підтримали, допомогли, тож результатом їх спільної діяльності й стало новогригорівське свято гумору. До речі, саме цього дня Василь Михайлович святкував день народження, тож учасники подарували йому символічну статуетку з багатьма серцями, зібраними в одне велике.

Учасників і глядачів привітали чимало почесних гостей. Це заступник голови обласної держадміністрації, депутат обласної ради Віталій Травянко, за підтримки якого відбувся конкурс, заступник голови Арбузинської районної державної адміністрації Людмила Постовик, голова Арбузинської районної ради Віктор Захарченко, начальник відділу культури й туризму Арбузинської РДА Валентина Іваненко, новогригорівський сільський голова Тетяна Воронцова.

Примітно, що на конкурс з’їхалися гумористи з різних регіонів України – Одеської області, Житомирської, Ужгорода, Києва, Миколаєва, були й свої, місцеві, з Арбузинського району. Всього учасників – 18, всі, на яких очікували організатори. Це і автори-виконавці літературних мініатюр, музичних мініатюр, естрадно-циркових тощо.

Після урочистої частини учасники конкурсу пішли до “каменю долі” витягувати жеребки. Дорогою вчитель початкових класів місцевої школи Сергій Яжло провів екскурсію та розповів історію села. На “камені долі” ми прочитали три написи: прямо підеш – щастя знайдеш, направо – розум, а наліво – кохання. Вирішили йти дорогою розуму. Після жеребкування в приміщенні клубу розпочався сам конкурс, який оцінювало журі у складі кореспондентів різних видань, видавців, поета, актора народного театру, голова журі – начальник відділу культури і туризму Арбузинської РДА В. П. Іваненко. А оцінювалися виконавці за наступними критеріями: майстерність виконання мініатюри, оригінальність і авторська обробка, сучасність і актуальність теми. Рівень конкурсантів був різний, як і вікові категорії. Одні читали твори відомих гумористів, інші представляли авторську поезію, що, звичайно, додало їм додаткових дивідендів від журі. Адже написати цікавий гумористично-сатиричний твір – не так вже й легко, повірте, особливо після таких майстрів, як Глазовий, Олійник, Дудар, Ребро… Публіка тепло зустріла гостей свята, і не дивно, що кращі виступи супроводжувалися бурхливими оплесками і криками: “Браво!” Не можемо не назвати перших ластівок конкурсу. Ними стали С. П. Пронь, В. В. Ружанська, В. В. Галітко, С. С. Соболь, Р. В. Голованенко, С. В. Малий, В. А. Ліщенюк, фольклорний колектив “Калинонька”, Л. І. Пічугіна, дует Г. Дерюшкіна та М. Рожков, О. В. Андросов, Л. Т. Хілівнюк, М. Г. Герасимчук, Н. М. Ткаченко, М. М. Данілов, В. І. Тофан, М. Ф. Рогульчик, М. П. Матвєєв.

Головна інтрига фестивалю: хто стане володарем основного призу – золотого ґудзика, зберігалася аж до гала-концерту. Саме на ньому оголосили переможця, володаря гран-прі. Ним став Роберт Володимирович Голованенко з Ужгорода. Приїхав із гумористом Соболем, разом вони – гурт “Шарж”.

“Чому така незвична нагорода, – поцікавилася я у організаторів. – Чому, власне, ґудзик, а не лелека, що став символом фестивалю?” Виявляється, що призовий фонд конкурсу заснований на честь вчительки Катерини Андріївни Волянської, яка більше 45 років (почала викладацьку діяльність у 13! років) виховувала учнів с. Новогригорівки, а також сіл Рябоконево і Любоіванівки, а поповнюється цей фонд за рахунок благодійних внесків та використовується виключно для виготовлення атрибутів нагородження та призів цього конкурсу. Тож золотий ґудзик вагою 3 г поїде цього разу до Ужгорода. Але наступного разу, сподіваюся, нагорода залишиться в нашому регіоні. Хіба ж ми гірші чи менш талановиті, ніж гості з Закарпаття? Але саме вони вразили нас своєю виконавською майстерністю, авторськими мініатюрами та піснями.

Інші 9 учасників отримали перші місця та срібні ґудзики, а останні – заохочувальні призи – “вудочки” для вилову призів у майбутньому, всі учасники отримали грамоти та дипломи.

Після гала-концерту відбулася дискотека. Ось так пройшов перший конкурс гумору у селі Новогригорівці, мешканці якої мріють, щоб саме сюди перемістився центр сміху. Так це буде чи ні, подивимося наступного разу, сподіваємося, що у 2013 році у перлину степу з’їдеться набагато більше учасників.

Т. Олексієва

Зорепад гумору серед бузького степу

ЯКБИ ВИ ПОПАЛИ НА «ВАСИЛЯ КУПАЛА»

Гумор своїм множенням, можна сказати, перемагає множення краси. А ми ж бо добре знаємо, що краса – то страшенна сила! Відтак страшно навіть уявити, що то є за сила – гумор!

У погоні за свіжими образами сучасності народжуються все нові й нові афоризми. Так, наприклад, "кришталево-прозорі тумани" відразу стали крилатим висловом надвідчуттєвих туманів творчості. Бо кришталево-прозорі вони у такій мірі, що аж невидимі.

Та навіщо ж добру пропадати! Нехай би собі зібралися тумани в одному місці, матеріалізувалися у знайому і зрозумілу кожному клоунаду… Щоб і людям користь, і туманам яка-не-яка публічність.

Отак, ні з того, ні з сього, з кришталево-прозорого туману, отримав свій перший подих конкурс українських гумористичних мініатюр «Василя Купала».

Серед всебічних гумористичних розважальних програм і фестивалів, натуральних і віртуальних, очних і заочних гуморин, важко нашому конкурсу вмоститися на якесь вже зайняте коміками і певною мірою засиджене місце. Навіть конкурси, які майже стали класичними, множаться вже чи не вегетативним способом: конкурс Павла Глазового існує вже в двох іпостасях - в Казанці, на малій батьківщині гумориста, і в Києві, в столиці.

Сільська природа Новоригорівки чекає гостей на другий день після народного свята «Івана Купала». То ж зрозуміло, чому конкурс має назву "Василя Купала": бо Івана скупали днем раніше, лісова квітка папороті відцвіла, залишивши зелене бадилля драйву-енергії початку літніх липневих зорепадів. Можна було б взагалі купати кого завгодно - і Петра, і Павла… Петрівка не за горами. Але так воно буде у майбутньому, коли конкурс набуде масштабності. Отоді будемо купатися до самого 12-го липня, не минаючи ні Степана, ні Остапа, ані Михайла з Миколою.

Наш конкурс українських гумористичних мініатюр під кришталево-прозорою назвою «Василя Купала» відбудеться нинішнього 8-го липня в мальовничому селі Новогригорівка Арбузинського району Миколаївської області: серед степу широкого на висоті 194 метрів над рівнем моря. То є чудова місцина саме для кришталево-прозорих туманів, що з цієї висоти сунуться у різні сторони долинами річок: Корабельна, Ташлик… А далі Бугом − до самого Чорного моря.

Головне є те, що конкурс поєднується з відпочинком серед зеленої природи, намальованої Самим Господом Богом у прибузьких степах. Тільки дістатися до нас можуть люди, знайомі з туризмом зеленим, такі, що вміють комфорт літнього зорепадного степу поєднати зі свіжими враженнями від наживо почутих і побачених виступів гумористів-конкурсантів.

А хто бажає позмагатися, того запрошуємо взяти участь у конкурсі гумористичних мініатюр. Бажано відвідати спочатку сторінку Інтернету http://vasilakupala.jimdo.com, де опубліковані його умови.

Переможець гарантовано отримає справжнісінький «Золотий Ґудзик», зготований місцевими ювелірами у єдиному екземплярі. Не залишаться без нагород й інші учасники конкурсу «Василя Купала».

"ТВ ВСЕСВІТ" 21 червня 2012р.№25(609)м.Первомайськ Миколаївської обл.

Контакт

Телефон: +380962909660

 +380995240821

udvm@rambler.ru

vasilakupala@meta.ua

 

 

http://perlinastepu.io.ua
http://perlinastepu.io.ua